O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

THE BRIDGE OF THE UNEMPLOYMENT - kurs szkoleniowy - Amman / Jordania

2016-05-23

Po poprzedniej Wymianie Młodzieżowej „Stories of Diversity and Coexistance” Jordania długo za nami płakała. Nie chcąc zupełnie pozbawić jej wody postanowiliśmy wrócić! Choć tym razem na inny projekt, bo kurs, o innej tematyce, bo o bezrobociu i o innym składzie. Wszystko było takie same, acz całkowicie inne – w końcu nigdy nie ma dwóch identycznych projektów.

Tym razem przez 8 dni razem z uczestnikami z Jordanii, Palestyny, Algierii i Danii pracowaliśmy nad tematyką bezrobocia, poznając realia rynków pracy w naszych krajach, metody pomocy dla bezrobotnych, możliwości dla młodych. Uczyliśmy się jak pisać CV, list motywacyjny, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Ale walory kursu nie opierały się jedynie na temacie przewodnim – będąc w tak orientalnym kraju jak Jordania nie sposób jest nie zakochać się w gorącym, suchym powietrzu, odgłosach miasta, jedzeniu, muzyce, melodyjności języka oraz, podczas wieczoru interkulturowego, w duńskim chlebie i palestyńskich oraz algierskich słodyczach.

Pomimo pewnych problemów organizacyjnych związanych z samym tokiem metodologicznym kursu, dzięki innym elementom programu, jak np. wycieczce do Perty, spędzeniu nocy na pustyni Wadi Rum, przejażdżce po piaskowych wertepach pick-upami, wyprawie do Jerozolimy, przez ponad tydzień została zbudowana silna i energiczna grupa.

Wraz z powrotem do naszych krajów coś się skończyło, ale wiele też rozpoczęło. Zawiązane znajomości, stworzone pomysły na dalsze wspólne projekty, zaproszenia do odwiedzin oraz oczywiście piękne wspomnienia będą nas scalać przez wiele, wiele miesięcy…

Helena

 

Projekt współfinansowany przez

strony internetowe Bydgoszcz