O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

ODBLASK TO NIE OBCIACH - prezentacja autobusu - Płock

2016-03-01

Pogoda prawdę mówiąc tym razem nam nie dopisała, ale nie powstrzymało to tych, którzy wierzą, że wspólnie możemy sprawić, że na naszych drogach może być bezpieczniej.

Z Prezydentem Płocka Andrzejem Nowakowskim na czele oraz pozostałymi Partnerami i Sponsorami promowaliśmy noszenie odblasków.

To już kolejny autobus i kolejne miasto po Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu oraz Włocławku, gdzie staramy się przekonać nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorosłych, że nawet ten najmniejszy odblask może nam uratować zdrowie czy życie.

Wszyscy powinni zdawać sobie sprawę, że nie nosząc odblasków jesteśmy w pewnym sensie niewidoczni dla kierowców. A to oznacza, że możemy stać się ofiarą wypadku, albo mimowolnym jego sprawcą.

Naszą wielką satysfakcją jest to, że akcja odbywała się pod honorowym patronatem Prezydenta Płocka, którego nie trzeba było długo przekonywać do celowości wsparcia tego typu działań i który bardzo aktywnie włączył się w konferencję prasową inaugurującą tą wyjątkową akcję. Przy okazji został też na Starym Rynku zaprezentowany jeden z pięciu specjalnych autobusów, które będą jeździć ulicami Płocka i promować akcję a które udostępniła płocka Komunikacja Miejska.

Nietypową i ciekawą grafikę zaprojektowała Agencja Halo Studio, która również okleiła autobusy.

Dzięki Sponsorom wymiernym efektem akcji były nasze „magiczne” tuby i odblaskowe ludziki, które trafiły w ręce m.in. Policji i Straży Miejskiej i razem z nimi zawitają wkrótce do płockich szkół i przedszkoli.

Pracownicy WORD-u z kolei będą uczulać „młodych” kierowców na problemy związane z widocznością m.in. pieszych na drogach.

Cieszę się też bardzo, że naszą akcję wsparł klub piłki ręcznej Wisła Orlen Płock, bo to oznacza również akcje promocyjne wśród kibiców tej drużyny. Razem z zespołem szykujemy też kilka niespodzianek związanych z tą akcją.

A podczas meczy jako wolontariusze będą nas wspierać pracownicy BZ WBK w ramach tzw. wolontariatu pracowniczego, udowadniając, że wolontariuszem może być każdy.

Chciałbym też bardzo podziękować Sponsorom, bo to dzięki ich wsparciu mogliśmy zrealizować ten wyjątkowy projekt. Wielu z nich zadeklarowało już również aktywny udział w dalszych działaniach.

Jednym słowem – nośmy odblaski, bądźmy widoczni, bądźmy bezpieczni.

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Pana Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego oraz wszystkich Partnerów i Sponsorów.

I pamiętajcie, że ODBLASK TO NIE OBCIACH.

 

Zobacz więcej:

UM Płock

nPlock.pl

plocman.pl

wyborcza.pl

petronews.pl

Radio HiT

24plock.pl

Dziennik Płocki

 
strony internetowe Bydgoszcz