O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

EUROPEJSKI TYDZIEŃ DEMOKRACJI LOKALNEJ - gra miejska - Bydgoszcz

2015-10-13

„Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej“ (ETDL) to wydarzenie paneuropejskie, które odbywa się co roku w październiku.

Władze lokalne i regionalne z 47 państw członkowskich Rady Europy są zapraszane do organizowania wydarzeń publicznych mających na celu m.in. większe angażowanie obywateli w życie społeczności i politykę lokalną, zwiększenie wiedzy o organizacjach europejskich, wzmacnianie poczucia wzajemnej odpowiedzialności pomiędzy obywatelami, wybranymi przedstawicielami i ich społecznościami, nadawanie europejskiego wymiaru działaniom swojej społeczności.

Bardzo się cieszę, że i w tym roku nasza ekipa uczestniczyła w tym wydarzeniu.

Tym razem zorganizowaliśmy dla studentów z zagranicy uczących się w Bydgoszczy grę miejską polegającą na wykonaniu określonych i często nietypowych zadań. Studenci z Turcji, Włoch i Zambii zostali podzieleni na rywalizujące ze sobą grupy i w przeciągu godziny musieli kupić coś najtańszego, zrobić zdjęcia jak największej ilości bydgoskich pomników, dowiedzieć się nazwiska 5 znanych bydgoszczan, zdobyć jak najwięcej różnych pieczątek.

To była nie tylko świetna zabawa, ale również możliwość poznania często nieznanej strony miasta, w którym studiują. To także wyzwanie i rywalizacja, ale też nauka koordynacji i pracy w międzynarodowej grupie.

Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana do samego końca a dzięki współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszcz

zwycięska ekipa i pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety.

Dziękuję również koordynatorom uczelnianym, szczególnie paniom z KPSW za ich pomoc i zaangażowanie.

Czy widząc uśmiechy na twarzach uczestników naszej gry mogę powiedzieć, że ten wspólnie spędzony czas zostanie im w pamięci na długo? Głęboko w to wierzę i mam taką nadzieję.

strony internetowe Bydgoszcz