O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

"WIDOCZNI-BEZPIECZNI W BYDGOSZCZY" - Pożegnanie Lata w Myślęcinku - Bydgoszcz

2015-08-29

Wszystko co dobre szybko się kończy i przyszedł czas na pożegnanie lata.
Kolejna impreza na Różopolu, która zgromadziła tłumy bydgoszczan. I jak zwykle było mnóstwo atrakcji i dla dzieci i dla ich opiekunów i rodziców.

A my? No cóż... Wspólnie  z

przypomnieliśmy wszystkim nasz wspólny projekt "Widoczni - bezpieczni w Bydgoszczy",  mający na celu wypromowanie nawyku noszenia odblasków.

Projekt ten otrzymał dofinansowanie z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem bezpiecznie".

Działo się sporo - prezentowaliśmy naszą "magiczną" tubę, rozdawaliśmy odblaski. Odbył się też zainscenizowany pokaz wypadku drogowego z udziałem Policji, Straży Pożarnej, Maltańska Służba Medyczna i samochodu udostępnionego przez firmę Kapral Car.

Olbrzymie podziękowania należą się też gwieździe wieczoru, czyli zepołowi De Mono

który bardzo chętnie wsparł naszą akcję, dzięki czemu w trakcie ich występu na scenie pojawił się odblaskowy napis z nazwą zespołu, ułożony z sylwetek ludzi, a Andrzej Krzywy powiedział kilka słów dlaczego warto nosić odblaski.

Ułożenie tego napisu okazało się pewnym wyzwaniem, ale dzięki pomocy Gosi z Caritasu, Adama z Rodzinnego Domu Dziecka, Marka z Centrum Rozrywki Ekstremalnej i ich wspaniałych dzieciaków finałowy efekt był po prostu fantastyczny. Byliście rewelacyjni.

I na koniec chciałbym bardzo gorąco podziękować p. Bożenie z LPWiK za jej wielkie serce i olbrzymie wsparcie jakiego nam udziela.

Mam wielką nadzieję, że przekonaliśmy wielu bydgoszczan, że odblask to nie obciach i nawet ten najmniejszy może nam uratować zdrowie a nawet życie.

 


Zobacz również:

Kapral Car

Kapral Car video

De Mono video

strony internetowe Bydgoszcz