O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

APV ELCHE - wizyta przygotowawcza przed wymianą - Elche / Hiszpania

2013-02-16

Helena, która będzie liderem na najbliższej wymianie w Hiszpanii poleciała na wizytę przygotowawczą. A oto jej relacja.

Dni 12 - 14 lutego wspominam jako trzy najbardziej aktywne dni ostatnich paru miesięcy. Od rana w podróży, pokazując coraz to inny rodzaj biletu – od autobusowego, przez kolejowy i wreszcie po lotniczy. Chwilę spokoju znalazłam dopiero na lotnisku w Liverpool. Tam też przeglądając skrzętnie przygotowane notatki, zdałam sobie sprawę, że jest to moja pierwsza Wizyta Przygotowawcza w życiu.

Celem podróży była Hiszpania i słoneczne Elche, które tego dnia przywitało mnie wspaniałymi 22 stopniami Celsjusza. Wraz z liderami z Estonii, Czech i oczywiście Hiszpanii spotkaliśmy się omówić najważniejsze kwestie Wymiany Młodzieżowej „Eco Future”, która ma się odbyć za niecały miesiąc. Podczas niej młodzież w wieku 13-17 lat przez 7 dni będzie uczyć się jak prowadzić zdrowy tryb życia, pozna także kulturę i tradycję partnerów.

Od rana wspólnie dyskutowaliśmy nad dziennym planem zajęć, odwiedziliśmy szkołę – miejsce noclegu podczas wymiany, gdzie zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez dyrekcję. Po południu zwiedziliśmy miasteczko i skorzystaliśmy z uroków klimatu, siedząc na zewnątrz kawiarni (tak, w lutym, i to bez kurtek!) i pijąc sok ze świeżo wyciskanych pomarańczy. Po tak zregenerowanych siłach i pokojowych ustaleniach nadszedł czas na powrót do domu i hałd śniegu… Ale było warto!

Efekty naszych ustaleń można zobaczyć na specjalnie utworzonym blogu http://acdecofuture.wordpress.com.

 

Projekt został zrealizowany dzięki programowi „Młodzież w działaniu”.

 
strony internetowe Bydgoszcz